Jaki korektor wybrać do biura?
Możliwość komentowania Jaki korektor wybrać do biura? została wyłączona
korektor w taśmie

Wypełniając dokumenty, zawsze staramy się robić to jak najstaranniej. Wiadomo jednak, że popełnianie różnego rodzaju pomyłek to ludzka rzecz. Kiedy ma się do czynienia z wieloma obliczeniami bądź danymi, wystarczy chwila nieuwagi, aby wkradł się błąd. Nie ma jednak takiego uchybienia, którego nie da się naprawić. Niezależnie od tego, jakim akcesorium piszemy, możemy skorygować pomyłkę. W przypadku korzystania z ołówka posłuży nam do tego gumka, w przypadku korzystania z pióra pomocny będzie tak zwany zmazik, a błędy zrobione długopisem usunie korektor.

Poszczególne rodzaje korektorów

Tak jak to jest w przypadku wielu innych artykułów biurowych, korektory występują w różnych odmianach. Generalnie rzecz biorąc, istnieją trzy podstawowe typy tych przyborów:

  • korektor w płynie,
  • korektor w taśmie,
  • korektor w pisaku.

Każdy z tych przyborów ma swoją specyfikę, która odróżnia go od innych korektorów. Pierwszy z nich, jak sama nazwa wskazuje, ma do siebie, to, że przyjmuje płynną postać. Na papierze rozprowadza się go zazwyczaj specjalnym pędzelkiem połączonym z nakrętką. Po jego nałożeniu trzeba poczekać na wyschnięcie, żeby na przykład wprowadzić nowe dane bądź przykryć skorygowane miejsce inną kartką papieru. Podobnie dzieje się w sytuacji stosowania korektorów w pisaku. Różnica polega w ich przypadku na tym, że są nieco łatwiejsze w użyciu. Nie wymagają dokładnego przejeżdżania pędzelkiem, wystarczy im tylko wyciśnięcie białej substancji.

Na innej zasadzie działa natomiast korektor w taśmie. Wiąże się on z nakładaniem na kartkę białego paska, który od razu przykleja się w sztywnej formie i nie wymaga wysychania. To między innymi z tego względu wydaje się on bardzo dobrym rozwiązaniem dla biura. Oprócz tego, że korzystając z korektora w taśmie, zaoszczędza się czas, to w dodatku zyskuje się estetyczny efekt. Podczas gdy korektory płynne mogą rozkładać się nierównomiernie i tworzyć grudki, korektor w taśmie zawsze równo poprawia naniesione na papier błędy.

/\