Jaki wybrać klej dla dziecka do szkoły?
Możliwość komentowania Jaki wybrać klej dla dziecka do szkoły? została wyłączona
dziewczynka z motylkiem

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzice przed nadejściem września kompletują wyprawkę dla swoich dzieci. Oprócz podręczników muszą kupić swoim pociechom również farby, flamastry, bloki, plasteliny i inne artykuły szkolne. Jednym z niezbędnych akcesoriów w piórniku każdego ucznia jest klej. W związku ze wzrostem świadomości, rodzice starają się wybrać jak najlepsze produkty plastyczne dla dzieci, które nie tylko są dobrej jakości, ale również są dla nich bezpieczne. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając klej dla dziecka do szkoły?

Czym powinien wyróżniać się dobrej jakości klej szkolny? 

Rodzice, którzy odwiedzają internetowy sklep papierniczy, mają do wyboru wiele różnych produktów. W związku z tym często ciężko im się zdecydować na zakup długopisów, markerów czy innych artykułów  piśmienniczych dla swoich dzieci. Problem często pojawia się również podczas wyboru kleju szkolnego. Maluchom zwykle zależy na tym, aby artykuły szkolne były kolorowe i modne. Jednak rodzice wiedzą, że liczy się także ich jakość. Właśnie dlatego kupując klej, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby produkt był łatwy w aplikacji oraz zmywalny.

Uczeń powinien móc łatwo usunąć go ze skóry i innych powierzchni. Dzięki temu dziecko doskonale poradzi sobie podczas wykonywania rozmaitych zadań w szkole, a fragmenty prac plastycznych będą trwale i estetycznie ze sobą sklejone. Niezwykle ważne jest również, aby wybrany klej miał bezpieczny dla dzieci skład. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na to, czy klej spełnia wymagania zasadnicze dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/48/WE z dnia 18 czerwca 2009 w sprawie bezpieczeństwa zabawek oraz wymogi odpowiednich norm.

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru kleju dla dziecka do szkoły? 

Wydajność i skuteczność kleju do szkoły oraz jego bezpieczeństwo są niezwykle ważne, jednak rodzice powinni również zwrócić uwagę na preferencje swoich pociech. Właśnie dlatego dobrze, jeżeli wybrany produkt ma ciekawe opakowanie i nawiązuje do ulubionej bajki dziecka lub przedstawia inne motywy, które maluch lubi. Dzięki temu będzie chętnie po niego sięgać zarówno w szkole, jak i tworząc ciekawe prace w domu.

/\