Okładka zeszytu twarda czy miękka?
Możliwość komentowania Okładka zeszytu twarda czy miękka? została wyłączona
zeszyt

Kompletowanie wyprawki szkolnej to dla wielu uczniów spora frajda. Ich rodzice zwykle odwiedzają wtedy hurtownię artykułów papierniczych, aby nieco zaoszczędzić, a ich pociechy miały większy wybór. Jednym z przedmiotów, których nie może zabraknąć w żadnym szkolnym plecaku, są oczywiście zeszyty. Obecnie w sklepach z artykułami szkolnymi dostępne są zeszyty z przeróżnymi wzorami, więc uczniowie mogą wybrać inną okładkę do każdego przedmiotu. Niemniej ważna jest decyzja, czy zeszyty powinny mieć twardą, czy może miękką okładkę. Które lepiej wybrać?

Jeżeli zeszyt z twardą okładką, to jaki? 

Uczniowie często zastanawiają się, czy lepiej wybrać zeszyty z twardą okładką, czy może z miękką. Zwykle okazuje się tak, że kupują jedne i drugie, a te z grubą okładką przeznaczają do sporządzania ważniejszych notatek. Rodzice często zwracają uwagę na to, że takie produkty nie są zbyt wytrzymałe, a okładka odkleja się od zeszytu. Można łatwo uniknąć tego problemu.

Wystarczy kupić odpowiedni produkt – zeszyty z klejoną okładką rzeczywiście mogą się rozpadać, dlatego dobrze jest sięgać po produkty w twardych okładkach, które są szyte. Wówczas są nie tylko wytrzymałe, ale również prezentują się estetycznie, więc można z nich korzystać przez długi czas bez obaw, że ulegną zniszczeniu.

Kiedy warto postawić na zeszyty z miękką okładką? 

Zeszyty z miękką okładką to produkty, które obok długopisów czy kredek znajdują się właściwie w każdym szkolnym tornistrze. Rodzice sięgają po nie w czasie wizyty w sklepie internetowym z artykułami papierniczymi z kilku przyczyn. Ich największą zaletą jest ta, że są lżejsze od zeszytów z grubą oprawą. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodszych dzieci, którym szczególnie ciężko dźwigać w tornistrze zbyt dużo przyborów i książek.

Podsumowując – zarówno zeszyty w cienkiej, jak i w grubej oprawie są przydatne. Po te pierwsze warto sięgać przede wszystkim w przypadku młodszych dzieci, natomiast drugie przydadzą się głównie do sporządzania ważniejszych notatek, które mogą okazać się niezbędne w kilku semestrach, ponieważ taki zeszyt jest trwalszy.

/\