Czym są kredki niełamiące?
Możliwość komentowania Czym są kredki niełamiące? została wyłączona
kolorowe kredki ołówkowe

Jednym z podstawowych elementów wyprawki szkolnej na poszczególnych etapach edukacji są kredki. Te kolorowe przybory pozwalają na tworzenie prac plastycznych o różnym stopniu zaawansowania: od przedszkolnych kolorowanek, po artystyczne kompozycje w późniejszym czasie. Ciekawe jest jednak to, że kredki nie jedno mają imię. Jakie ich rodzaje wyróżniamy? I czym są tzw. kredki niełamiące? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Dlaczego kredki są tak popularne?

Kredki są popularne przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność, korzystną cenę, szerokie zastosowanie i dostępność w wielu różnych wersjach. Jednak tak, jak już wspomnieliśmy, istnieje wiele produktów, które zaliczamy do tej kategorii. 

Podstawowym rodzajem są dobrze znane kredki ołówkowe, stworzone z twardej obudowy i wnętrza wykonanego z grafitu barwionego węglem drzewnym. Inną opcją są kredki akwarelowe, które możemy wykorzystać zarówno na sucho, jak i na mokro, zyskując niezwykły efekt farb wodnych. Dla większych dzieci polecane są także kredki pastelowe, czyli miękkie, wielobarwne i łatwe w rozcieraniu propozycje. Coraz większą popularność zyskują z kolei kredki świecowe, czyli produkty wykonane z parafiny, które są wytrzymałe i doskonałe dla młodszych dzieci. Wizualnie podobną propozycją są kredki woskowe, tworzone z wosku pszczelego, które są nieco droższe, ale występują w ciekawych, mocnych odcieniach.

Oczywiście rodzaj kredek, jaki zastosujemy, zależy przede wszystkim od wieku dziecka, a także od tego, jakie są jego preferencje (jaki rodzaj produktu sprawia mu najwięcej przyjemności). Należy jednak przyznać, że głównym problemem małych artystów jest fakt, że kredki często się łamią, stając się nieprzydatne. Czy istnieje jakiś sposób, by temu zapobiec? 

Czym są kredki niełamiące?

Rozwiązaniem omówionego wyżej problemu są tzw. kredki niełamiące. To tak naprawdę wszystkie kredki skonstruowane tak, by zapewniać maksymalną wygodę i uniknąć zniszczenia w czasie użytkowania. Produkty te są wykonane z najwyższej jakości materiałów, a ich forma jest starannie przemyślana i dopasowana do potrzeb dzieci w różnym wieku. Przykładem są wyjątkowo grube, masywne kredki ołówkowe, które trudno jest złamać lub propozycje umieszczone w specjalnej obudowie, która chroni ich wnętrze.

Dlaczego warto zastosować kredki niełamiące? Oto kilka powodów:

  • są one świetnym rozwiązaniem dla dzieci w każdym wieku,
  • stanowią wytrzymałą, odporną na łamanie propozycję, dzięki której proces tworzenia nowego rysunku nie jest niczym zakłócony,
  • pozwalają na oszczędność: standardowe kredki po złamaniu są zazwyczaj wyrzucane, ponieważ nie nadają się do użytku, natomiast kredki niełamiące można wykorzystywać aż do ich naturalnego zużycia.

/\